Mírová smlouva-aneb Akatsuky a Konoha 3

14. března 2010 v 9:45 | S-chán |  Kapitolovky
Třetín část

Vyřešené porblémy


On se ale nesnese s Hidanem v jedný místnosti. Došlo Narutovi. Hidan na něj jenom nechápavě čučel.

"Kdo že?" zeptal se.

"Ten, co tě rozkouskoval." Vysvětlila mu Kitsuri a Hidanovi se rozsvítilo. Na čele mu vystoupla ne moc veliká žíla.(čtěte: žíla jako kráva)

"Hn, takže ten kluk, co se mě snažil zabít je nejinteligentnější ninja Konohy jo?"zeptal se.

"Ano, Shikamaru má IQ přes dvěstě deset." Vysvětlila Hokage.

"Dojdu pro něj." Oznámila Kitsuri, udělala pečeť a už byla na ulici před Hokage sídlem. Vyskočila na jednu ze střech a uháněla směrem, kde stálo sídlo klanu Nara. Jakmile zahlédla ohradu s jeleny, poznala, že je u cíle. Seskočila ze střechy nevelkého domu a vydala se ke dveřím, na které následně zaklepala. Po chvíli se dveře otevřeli. Stál v nich Shikamarův otec.

"Dobrý den," pozdravila, "mohl by jste mi prosím zavolat Shikamara? Je to důležité." Poprosila a usmála se. Shikaku Nara jenom kývl a zmizel ve dveřích. Za chvíli se však objevil.

"Za chvíli je tady."oznámil a znovu odešel. Tentokrát se ale už nevrátil. Zato o něco později vyšla ze dveří jeho menší kopie. A to právě Shikamaru. Byl otci tolik podobný, tedy až na velikou jizvu na tváři, který měl jeho otec.

"Hn, Kitsuri, co ty tady?" zeptal se znuděně Shikamaru.

"Pohotovost, potřebujeme, abys vyřešil jeden problém u Tsunade." Vysvětlila.

"Hm, to je otrava." Zamručel. Kitsuri zvedla oči v sloup. Shikamaru se otočil. "Mami, jdu ven!" zakřičel a než mu stihla přijít odpověď, zavřel dveře. Povzdychl si a se smějící se Kitsuri vyrazil za Hokage."Hidane, ať se děje cokoli, nic neříkej a kdyby tě náhodou popadl záchvat vzteku, kousni se do ruky. Nemůžeme si dovolit aby mladého Naru někdo zabil." Varovala ho blondýna.

"Jo, jo, jo, budu v pohodě."přesvědčoval je Hidan. Itachi zvedl oči od svitků. Většinou totiž, když ten bláznivej Jashiňák řekl, že bude v pohodě, stal se pravý opak.

"Hide, myslíme to vážně."ujistil ho starší Uchiha. Hidan zbledl. Itachiho tresty bývají většinou ty nejhorší. Pamatoval si, jak jednoho dne uzavřel Deidaru v Mangekyou sharinganu a on potom druhý den bez přestávky zpíval písničky od Abby.

"Budu v pohodě, slibuju." Potvrdil.Kitsuri se zastavila několik metrů od Tsunadiny kanceláře.

"Proč jsi zastavila?" zeptal se Shika a nakrčil obočí. Kitsuri se zhluboka nadechla a vydechla.

"Shikamaru," začala, "tam uvnitř je někdo, koho zřejmě z celého srdce nenávidíš."

"Cože?"

"Uvnitř je Hidan, ten, co zabil Asumu- senseie." Vychrlila to na něj zprudka. Shikamarovi se zastavilo srdce.

"A… ale on je mrtvý."zakoktal. Rudovláska zavrtěla hlavou.

"Nemůže být mrtvý, když je nesmrtelný. Sice se rozpadl, ale ostatní členi Akatsuky ho zas poskládali. Teď, tě prosím, abys neudělal žádnou hloupost. Snaž se ho nevnímat, nebo na něj ani nekoukat."Ale to půjde opravdu těžko.

"Budu se snažit." Zachroptěl Shikamaru. J…jak je možný, že v tý proklatý jámě neschnil, vždyť to tam měli hlídat ty jeleni. Ale Kitsuri říkala, že mu pomohli ostatní členové Akatsuky. A Itachi je v Akatsuky, navíc má Sharingan, tak ty jeleny mohl prostě zhypnotizovat. Nakonec se zhluboka nadechl a s Kitsuri šel vkročit do jámy lvové.

Kitsuri zaklepala.

"Dále." Ozvalo se zevnitř. Kitsuri proto otevřela a vstoupila.

"Přivedla jsem Shikamara, Hokage-sama." Oznámila a šla si sednout vedle Naruta.

Tak, Shikamaru, teď se uklidni, teď nastane chvíle umučení.Pomyslel si Shikamaru.

Klid, jen klid Hidane, jen se ukidni.Klidnil se zase Hidan.

Shikamaru vstoupil do místnosti. "Dobrý den, Hokage- sama, Kazekage-dono, přáli jste si se mnou mluvit?" zeptal se Shikamaru. Zatím co to říkal, snažil se na Hidana nekoukat. Marně. Jejich oči se na okamžik střetli a Shikamarem prolítla vlna vzteku, ale také něco, co nedokázal popsat. Oba dva ihned oči sklopili a Hidan se začal věnovat papírům a Deidarovi.

"Ano, přáli, nastal tady jeden menší problém. Deidaro, mohl bys?"

"Hai." Odpověděl Deidara a přešel k Shikamarovi se štosem svitků. "S Hidanem jsme narazili na menší problém. Konoha má kvůli té válce před dvěma lety(Pein se najednou uprostřed akce kdy byla už půlka Konohy pod kytkama stáhl. Nikdo neví zatím důvod. Je to zatím zastřené záhadou) málo ninjů."vysvětlil Deidara.

"Co Suna, nemohla by nám půjčit?" zeptal se Nara. Deidara zavrtěl hlavou.

"Nemohla, mají jenom málo ninjů nad limitem."ujasnil blonďáček. Shikamaru si od něj vzal svitky a posadil se na gauč. Chvíli o tom přemýšlel a nakonec spojil prsty do tvaru koule. O půl hodiny později ho něco napadlo. Ano, to by možná šlo. Pomyslel si a nápad vytasil i ostatním.

"Píše se tady, že aby se splňovali normy, vesnice musí mít třista sedm shinobiů. Suna jich má třista čtrnáct a Konoha třista. Takže nám chybí sedm ninjů. Suna, by nám mohla čtyři půjčit. Potom by jejich vesnice měla ještě tři ninji nad určeným počtem." Vysvětlil svůj návrh.

"To by šlo, ale kde by Konoha sebrala ty zbývající tři shinobi?" zeptal se Gaara. Shikamaru se usmál.

"Nad tím jsem už také přemýšlel."odpověděl a otočil se směrem k Itachimu. "Kolik je vás v Akatsuky?" vychrlil na něj. Itachi se zamyslel.

"Já, Deidara, Hidan, Konan, Pein, Madara, Kisame, a Zetsu." Vyjmenoval. "Takže osm."

"Jestliže jsou Akatsuky a Konoha spojenci, můžeme si od Akatuky vypůjčit ty tři zbývající ninji. Takže," postavil se tak, aby viděl jak na Uchihu, tak na Deidaru a Hidana, "bych navrhoval vás tři." Oznámil. V místnosti nastala chvilka ticha. Pak Tsunade kývla na znamení, že se jí nápad líbí.

"Přijímáte, Dediaro, Hidane, Itachi?" zeptala se. Dei okamžitě souhlasil.

"Byla by docela sranda zkusit něco novýho." Zazubil se a otočil se na Hidana. "Hide, jsme nejlepší kámoši, přece by jsi mě tu nenechal." Usmál se. Hidan se na něj zadíval jak na největšího vola světa.

"Ses zbláznil ne?" pronesl, ale jakmile na něj blonďák udělal psí oči, roztál. "Dobře, když jsme ty nejlepší kámoši."povzdych si.

"Super, to půjdeme někam zapít." Zajásal pyrotechnik. Tsunade stočila hlavu na Itachiho.

"Mě tu nic nedrží, není důvod, abych se vracel." Oznámil. Ani se nenadál a stála před nim Kitsuri.

"Nedrží? Tebe tu nic nedrží? A co tvůj bratr, ten je nic?"zavrčela na něj nevěřícně. Itachi se jen ledově usmál.

"Pochybuji, že mě Sasuke považuje za bratr, takže není důvod." Oznámil suše. Kitsuri zčervenaly oči hněvem a skočila po Itachim. Než mu naštěstí stačila něco udělat, chytil jí Naruto okolo pasu a z Itachiho jí strhnul.

"Nenávidím Uchihy." Zasyčela a šla si sednout vedle Hidana. Naruto si povzdychl a zadíval se Itachimu do očí.

"Dojdu pro Sasukeho, určitě si máte co říct."Řekl a vyšel ven se dvěří.Naruto věděl, kde teď Sasuke bude. A tak se vydal rovnou za sídlo Uchiha klanu. A opravdu. Sasukeho tam našel.

"Sasuke!" zavolal na něj. Černoočka přestal trénovat a šel naproti svému příteli.

"Naruto, co ty tady?" zeptal se. A tak mu Naruto všechno řekl. Od toho, že Konoha má málo ninjů až po Shikamarův plán.

"Promluvíš si s ním?"

"Ne."odpověděl chladně Sasuke. Naruto nasadil štěněčí kukuč.

"Prosím, prosím, prosím, prosím…"

"Dobře, dobře, promluvím si s ním."povzdychl si. Jak může někdo být tak strašně otravný. "Hele, Naruto, a proč ti na tom vlastně tolik záleží?" zeptal se ho.

"No, protože…já." Koktal blonďáček a začal rudnout. Sasuke se rozesmál.

"Neříkej, že se ti můj bratr líbí?" nadzdvihl obočí. Rajče teď vedle Naruta vypadalo jalo loser.

"Ehm…já…jo…teda ne…"koktal dál.

"Takže je to jasný." Zasmál se Sasuke a spolu s červeným Narutem zamířil směrem k Hokage.Někdo bez klepání vstoupil do místnosti. Nebyl to nikdy jiný, než Naruto.

"Itachi, můžeš na chviličku?" zeptal se tiše. Starší Uchiha se zvedl a odešel za Narutem. Za dveřmi stál Sasuke. Naruto se otočil a zmizel ve dveřích, takže tam nechal naše dva Uchihy osamotě. Atmosféra by se dala krájet. Ticho narušil až starší z bratrů.

"Ehm, radši se posadíme." Navrhl Itachi a když se jeho bratr posadil, sedl si vedle něho. Pak začal vyprávět jeho celoživotní příběh. Když skončil, zadíval se Sasukemu do očí. Opět nastala chvíle ticha.

"Proč?" zeptal se Sasuke. "Proč jsi mi to nikdy neřekl? Proč jsi mě nechal těch jedenáct let samotného, proč?" šeptal Sasuke. Ani se nenadál a z očí mu začali téct slzy. Ano. Uchihovi Sasukemu, ledovému a arogantnímu klukovi začali téct slzy. Itachi ho objal.

"Myslel jsem si, že by to nemělo cenu." Zodpověděl mu jeho otázku. Sasuke jeho obětí opětoval. Slzy se mu začali řinout ještě víc. Ani nevěděl proč. Upřel své uslzené oči na bratra.

"Vrátíš se?"

"Když ti to udělá radost." Usmál se Itachi. Sasuke se taky usmál. Pak ho ale něco napadlo.

"Víš že nebudu jediný, kdo bude rád?"

"A kdo ještě?" zeptal se Itachi, V tu chvíli se ale otevřeli dveře bod kanceláře a z nich vyšel Naruto.

"Jak vidím, všechno je vyřešeno."konstatoval. Sasuke kývl a zvedl se. Přišel k Narutovi a objal ho.

"Díky, Naruto."vysypal ze sebe. Blonďáček ho taky objal. Po chvilce se od sebe odtáhly.

"Proč brečíš? Chlapy přece nebrečej."zasmál se.

"Já nevím." Přiznal se černovlásek.

"Třeba ti začali tát ty ledy, co jsi měl u srdce."

"Nejspíš."

"Jsem rád, že jsme přátelé, Sasuke."

"Ti nejlepší." Usvědčil Naruto Sasukeho.

A tak Itachiho otázka kdo ještě bude rád, za jeho návrat, zůstala viset ve vzduchu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sabaku no Sakura / Lucinka Dei-sama Sabaku no Sakura / Lucinka Dei-sama | E-mail | Web | 22. května 2010 v 17:43 | Reagovat

Jashinovský xD slzy se mi kutálejí (jako hrachy) po obličeji...tak dojemné

2 Widlicka Widlicka | 21. prosince 2011 v 21:32 | Reagovat

Krása... ale jak to bude dál?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama