Vánoční klid - 2 část -

14. března 2010 v 11:58 | S-chááán |  Kapitolovky
..
***
"C... co to bylo?" Naruto upřel svá očka na chlapce před sebou. Ten na tom byl podobně. Takhle se Sasuke přece nikdy nechoval!
"Já nevím, tohle Sasuke nikdy neudělal... ani dívce ne." Vyložil mu svoje myšlenky. "Ale pamatuj si jedno, Naruto." Blonďák se na něj zadíval. "Když Sasuke něco chce, vezme si to, nehledě na to, co pro to bude muset udělat." Díval se, jak je Uzumaki čím dál bledší a bledší. Ale pokračoval. "Byl by i schopný, si tě koupit." Řekl a díval se, co to s druhým chlapcem dělá.
"Cože?"vylekal se. Oro kývl.
"Možná by tě zachránilo, kdybys řekl, že jsi na holky." Zauvažoval nahlas. Teprve teď si všiml, že ho Uchiha propaluje pohledem z druhé strany jejich třídy. Nemyslel si, že by ho černooký slyšel. Spíše to tipoval na to, že Sasukemu vadí, že s Narutem mluví.
"Opravdu?" zeptal se s nadějí v hlase.
"Mhh, ne. On si prostě bere to, co chce." Po tomhle byl Uzumaki bledší, než stěny v místnosti. "Nevíš, jaký tipy holek se líbí Jiraiyovi?" změnil Orochimaru téma. Blonďák pokrčil rameny. "No... mluví támhle s tvojí sestrou, asi se mu líbí." Kývl hlavou směrem ke Konkhi.
"Pochybuji, Jiraiya se nikdy o holkách nebaví." Oro ucítil závan naděje. "Ale ty by ses mu určitě líbilA." Naruto dal schválně důraz na poslední písmenko a. Orochimarovi zacukalo obočí ale dál se tím nezabýval. "Tak já půjdu." Zazubil se Naruto s odešel za svým nejlepším přítelem. Ten se ale rychle vzpamatoval. Pomyslel si Oro, ale z myšlení ho vytrhl Sasuke. A nevypadal moc nadšeně.
"Co jsi mu říkal?" vyzvídal. Dlouhovlásek polkl.
"Že když něco chceš, vezmeš si to a nekoukáš na okolnosti, že by jsi by byl schopný si ho koupit a že bys ho dostal, i kdyby byl na holky." Odpověděl mu Orochimaru. S Uchihou není radno si zahrávat! Ten vyvalil oči a vypadal, že brzy vybuchne. Ale ovládl se.
"Cože? Proč si to udělal?"
"Jenom mě to tak napadlo, byla to sranda... ale fakt, to, co si udělal Narutovi... OMJ jak tě to napadlo?" šílel. Sasuke se v duchu ušklíbl. Něco ho totiž napadlo. Ten se zblázní. Pomyslel si.
"Héééj, Jiraiyo!!!" zavolal na urostlého bělovláska. Ten se na něj otočil. Ušklíbl se. "Tady Orochimaru si myslí, že jsi děsně sexy!" zavolal přes celou třídu." Jmenovaný černovlásek vykulil oči a měl chuť svého nejlepšího přítele zabít. Ten zase čekal na Jiraiyovu reakci. Ale on se jen usmál na oba dva mladíky a otočil se zpět k Narutovi, se kterým něco řešil.
"Co to bylo?" zasyčel Oro a bouchnul černovláska do ramene.
"Odplata." Odpověděl stroze a šel se napít punče.
"Slyšel jsi to?" zeptal se nevěřícně Naruto. Jiraiya se ušklíbl.
"To nešlo přeslechnout."
Poté si všichni brali svoje dárky. Naruto, jako každý rok, si je vzal na pánské záchodky. Měl rád klid, když je rozbaloval. Navíc měl výhodu. Celá místnost byla docela velká. Hlavně dost často udržovaná, takže to tam nesmrdělo. Naopak, vonělo to lehkou vanilkou. Stop a stěny byly vymalovány na modro a podlaha byla z modrých kachliček, aby to ladilo. I umyvadla a samotné záchody byly úplně nové. A kde na to škola vzala? Jednoduchá odpověď. Sasukeho rodina byla prostě zazobaná, až to nebylo hezké. Takže pan Fugami Uchiha dával každý rok škole nějakou tu korunu.
Naruto se chystal otevřít krásně zabalený dárek,(Světle modrý obal s hvězdičkami) když se otevřeli dveře.(Taky nové). Ve dveřích stanul Sasuke Uchiha a měl v ruce dárky. Se divím, že to pobere. Pomyslel si. Někdo by se možná divil, co Sasuke dělá s dárkama na záchodech, ale on tu trávil každý rok. Jako Naruto. Vždycky rozbalili dárky v tichosti, pak něco řekly a pak se poprali. Anko-sensei je sprdla, ale jelikož byly ty Vánoce, nechala je být.
"Ty jsi tady taky?" zeptal se Sasuke a přisedl si k blonďákovi na zem, kde položil svoje dárky. Naruto kývl hlavou. Taky by si to mohl pamatovat.
Sasuke si všiml, co Naruto drží v ruce. Dárek ode mě. Usmál se a namátkově sáhl po nějakím dárku. Byl zabalený v oranžovém balícím papíru a obvázaný černou mašlí. Všechno bylo doladěno černým psacím písmem, slova Sasuke. Usmál se. Byl opravdu skvostně zabalený. Ta dívka, co to balila, si musela dát záležet. Těšil se, až to otevře. Otevřel dárek
ve stejné chvíli jako Naruto. Oba zatajili dech. Proč? Protože dárek, co držel Naruto byl od Sasukeho a na opak. A jako náhodou si dali úplně to samé. Sasuke držel v rukou modrou peněženku s pečlivě vyšitým znakem klanu Uchiha a pod tím vyšito jméno Sasuke. V druhé ruce měl stejný obal na mobil. A Naruto? Ten v ruce držel zase oranžovou peněženku s vyšitým znakem, který připomínal spirálu a pod tím jméno Naruto. A samozřejmě že stejný obal na mobil.
"To je..."
"... nádherný." Doplnil Naruto Sasukeho. Pak se zasmál. "Divám se, že jsme vybrali to samé." Zazubil se.
"Jo, já taky."
Tohle byli první Vánoce, co se nepoprali. Večírek skončil dobře a všichni se spolu rozloučili.
Ani nevěděli, co je čeká o Vánocích.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 14. března 2010 v 12:34 | Reagovat

jj je to skvělý!

2 Tina Tina | 14. března 2010 v 14:21 | Reagovat

xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama